מתי כדאי לקנות דירה מיד שנייה ולא דירה בפרויקט חדש

מתי כדאי לקנות דירה מיד שנייה ולא דירה בפרויקט חדש

עבור מרבית האוכלוסיה, קניית דירה היא ההשקעה הגדולה שיעשו במשך כל חייהם. ההתלבטות היא עצומה, מה לקנות, היכן וכן החששות מההתחייבות הכספית הגבוהה. לכל אותן ההתלבטויות נוספת עוד אחת, והיא מה כדאי לקנות, דירה חדשה היישר מהקבלן, או שמא דירה יד שנייה?

יד שנייה, מרופא

ישנם מצבים שפשוט עדיף לרכוש דירה מיד שנייה. ראשית, רואים את ה”כלה” בעיניים. זו לא דירה על הנייר, לא בתיאוריה ולא צריך לנחש איך היא תיראה בסיום הפרויקט. כאשר קונים דירה בפרויקט חדש, קשה לעתים לאמוד את הגודל הממשי של החדרים ולדמיין את הריהוט שלכם בתוכם. קשה לקרוא את השרטוטים ולחוש עד כמה הדירה מרווחת, או שמא צפופה. בקניית דירה מיד שנייה רואים את הכל, גם את הליקויים, אומדים את התיקונים, מדמיינים את עצמכם גרים בחדרים, משקיפים מבעד לחלונות ופשוט חשים אותה. כמו כן, קניית דירה מפרויקט יכולה לארוך זמן רב. לעתים נדרשת תקופת המתנה של שנה ואולי אפילו שנתיים. אם אתם ממהרים לעבור ולגור בדירה החדשה שלכם, עדיף לחפש דירות למכירה מיד שנייה, ואשר מועד הפינוי שלהן קרוב, או גמיש.

סביבה מתפתחת

יתרון נוסף בקניית דירה מיד שנייה היא כי הדירה נמצאת בסביבה שכבר קיימות בה תשתיות ושירותים, כמו מרכז מסחרי, פארקים, גינות ציבוריות וגני ילדים. אם אתם מתכננים להתאקלם מהר, יש לכם ילדים בגיל בית ספר או גן ומחפשים סביבה נוחה, אין ספק כי דירות יד שנייה עדיפות לכם. לרוב, דירות בפרויקטים חדשים נבנות באזורים חדשים ובלתי מיושבים. משמעות הדבר היא כי יקח די הרבה זמן עד שיוקמו בסביבה פארקים, חנויות, בנק, בתי ספר וגנים. עובדה זו תיאלץ אתכם לנסוע לכל מקום, לעתים גם נסיעה ממושכת. זהו שיקול שרבים לוקחים בחשבון, במיוחד אנשים עובדים שזמנם קצר.

קונים ונהנים

השיקול, אולי העיקרי ביותר, לקניית דירה מיד שנייה, הוא המחיר. דירות חדשות עשויות לעלות כסף רב, במיוחד שברובן, תצטרכו להוסיף עוד סכומים הגונים בשביל לשדרג את המטבח ולהוסיף תוספות שלא נכללות במחיר, ביניהן גינה, אם מדובר בבתי קרקע, מיזוג נוסף לכל החדרים, ברזים אחרים וכיוצ”ב. דירות למכירה מיד שנייה, מאפשרות לכם לבדוק את מצב הדירה, ויכול להיות שתמצאו דירה בה לא יידרש כל שיפוץ, תוספת או שדרוג והכל יהיה כלול כבר במחיר ובתקציב שלכם.

קניית דירה מיד שנייה מאפשרת את היכולת להחליט ומהר. אם הדירה מוצאת חן בעיניכם אתם יכולים להתקדם אל עבר הקנייה, ואם לא, ממשיכים לחפש. אם ישנם ליקויי בנייה הדבר יכול דווקא לשמש לטובתכם ולסייע במיקוח על המחיר, מדובר בדירה שכבר רשומה בטאבו, זאת בניגוד לדירות חדשות, וחוסכת זמן רב ש בירוקרטיה מורטת עצבים.