4 הדברים שאתם חייבים לבדוק לפני רכישת נכס להשקעה

4 הדברים שאתם חייבים לבדוק לפני רכישת נכס להשקעה

מאת: יאיר פילוסוף, מנכ”ל נדל”ן FL

כשאתם מחפשים נכס להשקעה, ישנם ארבעה דברים שחובה לבדוק לפני שתרכשו, בין אם בארה”ב, או בכל מקום אחר בעולם:
איזור ההשקעה – יש למיקום הנכס חשיבות גבוהה למיקום הנכס בארה”ב ובאופן כללי בעולם ישנו היבט חשוב מאד. מחיר הנכס להשקעה נקבע לא מעט מהמקרים בגלל המיקום שלו, ובגלל הפרמטרים הללו:

קרבה אל בתי הספר מעלה את מחיר הנכס באופן משמעותי לעומת נכסים אחרים באיזור ארה”ב. פרמטר נוסף שקובע את המחיר הוא המחוז, יאיר פילוסוף בפרט ונדל”ן FL בכלל מתמחים במציאת בתים להשקעה הממוקמים בקרבת מקום לבתי ספר הקרובים למחוזות נבחרים.

מחירו של הנכס להשקעה גם מושפע מקרבה לכבישים ראשיים, הקירבה לכביש ראשי מעניקה עלייה בערך הנכס (גם אם מדובר בשכירות וגם אם מדובר במכירה) היות ולקרבה לכביש ראשי יש יתרון בהגעה למקומות מסוימים במהירות ובנגישות גבוהה יותר.

קרבה למרכז קניות היא גם פרמטר חשוב מאד בקביעת המחיר של הנכס המיועד להשקעה, ככל שהנכס יותר קרוב למרכז קניות, האזרחים האמריקאים הממוצעים יהיו מוכנים לשלם יותר עבור הנכס.

חשיבות אופי האוכלוסיה עבור הנכס
לאופי האוכלוסיה יש גורם מאד משמעותי בקביעת המחירים באיזור מסוים ברחבי העולם, אבל ברכישות נכסים להשקעה בארצות הברית הפרמטר הזה אפילו משמעותי הרבה יותר. יש הפרדה מאד חדה וברורה בין אוכלוסיה זאת או אחרת ולמעשה, כמעט לא ימצאו שתי אוכלוסיות המעורבבות אחת בשניה. דוגמא בולטת אפשר לראות בשמות מסוימים הניתניים לרובעים כמו China Town או Little Italy. יש גם איזורים בלי תווית מוגדרת המאוכלסים לרוב על ידי סוג אוכלוסיה אחד, שברובו מגדיר את אופי האיזור ואת המחיר שלו. יאיר פילוסוף וחברת הנדל”ן FL מקפידים לרכוש נכסים להשקעה, לרוב, באיזורים בהם קיימת אוכלוסיית מעמד הביניים (צווארון כחול). המעמד הזה מוגדר יציב בתעסוקה שלו ובהכנסותיו, כך שההשקעה באיזור עם אוכלוסיה מהסוג הזה מייצרת יציבות בהשקעה.

ביצוע בדיקה מקיפה של הנכס – Inspection
בכל רכישה של נכס תהיה לכם מעורבות של שמאי מכל סוג, בעיקר אם מדובר בבית שנקנה עם הלוואה מסוימת. בבית שנקנה עם הלוואה, הבנק הלווה ישלח שמאי מטעמו שמן הסתם ישרת את האינטרסים של הבנק. ברכישת נכסים להשקעה בארצות הברית תתבצע בדיקת Inspection גם אם הבית נקנה בכסף מזומן. בדיקה זו של Inspection היא מבדיקת שמאי הרגילה אותה אנחנו מכירים מבישראל. הבדיקה היא דקדקנית ובודקת יחד עם היסודות רטיבויות בקיר וגם סדקים זעירים. תקינות שקעים, אטימות החלונות, מעצור לדלתות, ואף תקינות רשתות וגדר היקפית במידה ויש. בנוסף, הצנרת ואף כל סנטימטר בבית המתועד על ידי צילום. בכל רכישה של נכס להשקעה מיאיר פילוסוף ומחברת נדל”ן FL, יכול לקבל אותו משקיע את הבדיקה שנעשתה לפני רכישת אותו נכס על ידי החברה ואת רשימת התיקונים שנעשתה בעקבות בדיקה זו.

פוטנציאל עליית המחירים באזור
הפוטנציאל של עליית המחירים באזור הוא הפקטור היותר משמעותי בזמן רכישת נכס להשקעה. כל הסעיפים שדוברו מעלה משפיעים באופן ישיר על הפוטנציאל של עליית המחירים העתידית של אותו נכס שבחרתם להשקעה, היתרון בזמן רכישת נכס להשקעה הוא לרכוש נכס באיזור שהנכסים בו עתידיים לעלות. באיזור שהמחירים בבתים כבר נמצאים בשיא, פוטנציאל העליה של המחירים הוא נמוך.

חברת נדל”ן FL מתמחה באיזורים שערך הבתים עדיין לא הגיע לשיאו, ותמיד יהיה לנכס פוטנציאל עלייה. היכולת של יאיר פילוסוף ונדל”ן FL ישנה גם יכולת נוספת לרכישת בתים בפלורידה במחיר נמוך, השבחתם ומכירתם למשקיעים במחיר נמוך בכ- 10% ממחירי הבתים באיזור.

בוא נשאר בקשר!

אם עדיין לא נרשמת לקהילה זה הזמן להירשם ולהיות חלק מהפעילות שלנו!

  • הזדמנויות השקעה בארץ ובחו"ל
  • פורומים פעילים
  • מידע מקצועי ואיכותי
  • כנסים ואירועים ייחודיים